Zdjęcia na stronę internetową

Zdjęcia na stronę internetową są doskonałym uzupełnieniem treści pisanych. Wzbogaca się nimi witrynę nie tylko po to, aby uatrakcyjnić i udekorować ją w oczach odbiorców, lecz także w przejrzysty sposób przekazać najważniejsze informacje o produkcie lub usłudze. Odpowiednio dobrane fotografie oraz grafiki mogą także pomóc w zbudowaniu spójnej wizualnej identyfikacji firmy. Piękne zdjęcia reklamowe potrafią zbudować na stronie internetowej klimat, dzięki któremu klienci będą chętniej do niej wracać. Z kolei korzystne fotografie produktowe, zestawione z ciekawym opisem, stworzą zestaw, który przekona każdego kupującego.

Wydaje się, że rozwiązaniem mogą okazać się zdjęcia na stronę internetową zaczerpnięte z darmowych banków fotografii, czyli popularnych Stocków. Jednak zdanie się całkowicie na takie bazy nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Większość z nich występuje w wielu innych miejscach, a odbiorcy potrafią bezbłędnie rozpoznać takie nijakie, popularne grafiki.

Dlatego jeżeli chcemy, aby nasza witryna przyciągała klientów nieszablonowym wyglądem, to warto zlecić wykonanie oryginalnych zdjęć na stronę – zarówno tych reklamowych, jak i biznesowych. Osobną kategorię stanowią fotografie produktowe, które muszą przedstawiać przedmioty w jak najbardziej przejrzysty oraz atrakcyjny sposób, ponieważ mają one ogromne znaczenie dla skutecznej sprzedaży. W ich przypadku najtrudniej obejść się bez pomocy specjalisty.

Zdjęcia na stronę zgodne z wytycznymi SEO

Zdjęcia na stronę internetową mają także znaczenie dla SEO. Jeżeli fotografia ma pozytywnie wpłynąć na pozycję witryny w wyszukiwarce, to musi zostać wcześniej odpowiednio przygotowana. Znaczenie ma przede wszystkim format i rozmiar grafiki Optymalizacja polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy dobrym efektem wizualnym a czasem potrzebnym na wczytanie go przez przeglądarkę odbiorcy. Zbyt duże, wolno ładujące się zdjęcia mogą obniżyć wartość witryny w ocenie wyszukiwarki Google.

Znaczenie mają także takie usprawnienia dotyczące strony, jak uporządkowanie jej architektury czy podpisy fotografii.

Nasza agencja może zająć się grafikami zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym. Zdjęcia na stronie internetowej dopasujemy tak, aby witryna po zmianach była atrakcyjna dla odbiorcy i algorytmu Google.

Wiesz już co chcesz zrobić?

Scroll to Top