Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to zespół czynności prowadzących do poprawy widoczności domeny w wynikach Google. Działania SEO dotyczą organicznej, czyli bezpłatnej części wyników w wyszukiwarce, dlatego skuteczność dotyczy wybranych, najważniejszych z perspektywy właściciela strony fraz kluczowych.

Dlaczego optymalizacja strony jest tak ważna?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych na wysokich miejscach w wyszukiwarce internetowej jest współcześnie filarem udanego marketingu. Przekłada się ono na efekty takie jak:

  • większa liczba klientów odwiedzających stronę.
  • lepsza rozpoznawalność firmy.
  • profesjonalny wizerunek marki.
  • wzrost liczby zamówień.
  • przejęcie ruchu od bezpośredniej konkurencji.

Szacuje się, że zaledwie 25% użytkowników dociera do drugiej strony wyników wyszukiwania. Dlatego firma, której domena wypracuje sobie pozycję w czołówce, ma większe szanse na pozyskanie wartościowego ruchu.

Profesjonalne pozycjonowanie serwisu

Proces optymalizacji SEO składa się z wielu działań. Część z nich jest bardziej techniczna, ponieważ wiąże się z usprawnieniem architektury strony, czyli wymaga ingerencji w kod oraz sposób działania strony.

Drugą grupę stanowią natomiast zadania polegające na przygotowaniu poprawnych pod względem SEO treści oraz zbudowaniu zaplecza odpowiednich backlinków, czyli zewnętrznych odnośników poprawiających wiarygodność domeny w oczach Google.

Jak widać kompleksowe pozycjonowanie stron internetowych to bardzo złożona operacja. Warto zlecić ją specjalistom, którzy zajmą się zarówno wewnętrzną optymalizacją na stronie, jak i działaniami na zewnątrz, czyli link-buildingiem.

Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja stron

Nie ma magicznego sposobu na natychmiastowe poprawienie pozycji witryny w Google.

Potrzeba do tego regularnych i skoordynowanych działań. Warto zlecić to specjalistom, czyli nam. Każda witryna wymaga indywidualnego podejścia, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowej konsultacji.

Najpierw przeprowadzimy analizę SEO, podczas której opracujemy plan na optymalizację. Dopiero kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie ustalonych działań i praca nad lepszym usytuowaniem domeny w wynikach wyszukiwarek.

Wiesz już co chcesz zrobić?

Scroll to Top